Do czego służy kaseta okulistyczna?

Praktycznie każdy gabinet okulistyczny oraz zakład optyczny podczas badania pacjentów korzysta z kasety okulistycznej. Jest to zestaw szkieł o różnej mocy, które służą do zdiagnozowania posiadanej wady wzroku oraz doboru odpowiednich okularów lub soczewek kontaktowych. Specjalna kaseta, w której umieszczone są próbne szkła umożliwia bezpieczne ich przechowywanie bez obaw o to, że ulegną zniszczeniu.

Co świadczy o dobrej jakości kasety okulistycznej?

Kaseta okulistyczna wypełniona jest szkłami o różnej mocy. Im precyzyjniej i staranniej są one wykonane, tym przeprowadzane badanie jest bardziej wiarygodne i miarodajne. Poszczególne szkła mogą być oprawione metalem lub plastikiem. Wybór zależy od indywidualnych preferencji okulisty lub optometrysty.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kaset różniących się od siebie wymiarami, ilością szkieł i ich średnicą. Warto pamiętać, że im większy wybór szkieł tym badanie będzie przeprowadzane dokładniej i bardziej precyzyjnie uda się określić dokładną wadę wzroku. Cała kaseta powinna być wyścielona miękkim materiałem, który ochroni poszczególne szkła przed zarysowaniem. Muszą one znajdować się w osobnych przegrodach, które umożliwią sprawne i łatwe ich wyjmowanie i chowanie. Otwory nie mogą się odkształcać ani luzować, bo może to negatywnie wpłynąć na ich użytkowanie. Kaseta powinna posiadać dobrej jakości zamknięcie, co umożliwi jej transport oraz bezpieczne przechowywanie. Cała jej konstrukcja powinna być wykonana z solidnych materiałów.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

3 × 1 =