Stomatolog – jakie zabiegi realizuje?

Dentyści są pracownikami służby zdrowia, którzy leczą choroby, warunki i problemy związane z zębami, szczękami i dziąsłami. Udzielają również porad na temat sposobów utrzymania zdrowia jamy ustnej.

Dentyści diagnozują problemy związane z jamą ustną, takie jak ubytki (próchnica) lub próchnica zębów, choroby przyzębia (choroby dziąseł) i rak jamy ustnej. Wykrywają również inne stany chorobowe, które mają wpływ na jamę ustną. W ramach procesu planowania leczenia dentyści rozważają, w jaki sposób czynniki związane ze stylem życia, takie jak palenie i dieta, wpływają na ryzyko wystąpienia określonych chorób u danej osoby.

Dentyści wykonują wiele procedur na zębach, aby zapobiec lub poprawić problemy:

Rutynowe czyszczenie i polerowanie 

Jest to najczęstszy zabieg wykonywany przez dentystę. Zmniejsza on próchnicę i choroby dziąseł poprzez usuwanie bakterii płytki nazębnej z powierzchni zębów, gdzie mają one tendencję do gromadzenia się, jeśli nie są regularnie usuwane. Rutynowe czyszczenie usuwa również małe plamy powierzchniowe, które mogą sprawić, że Twój uśmiech będzie wyglądał jaśniej i bardziej atrakcyjnie.

Wypełnienia 

Kiedy próchnica sięga poniżej twardej, zewnętrznej warstwy szkliwa zęba – zwanej zębiną – tworzą się ubytki, które wypełnia się materiałem dopasowanym do koloru naturalnych zębów, dzięki czemu płynnie łączą się z Twoim uśmiechem. Wypełnienia są jednym z najczęstszych zabiegów wykonywanych przez dentystów.

Jeśli chcesz skorzystać z tego typu usług, to stomatolog Zabierzów, jest miejscem, w którym zrealizujesz swój cel.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

14 − 1 =