Do czego służą i jak zbudowane są nitonakrętki?

Nitonakrętki są rodzajem tulejki, która dzięki gwintowanej wewnętrznie części pozwala na łączenie elementów cienkościennych, w których nie ma możliwości wykonania nagwintowanego otworu, jak w przypadku na przykład cienkiej blachy. Często wykorzystywane w pracach budowlanych ze względu na możliwość ich błyskawicznego montażu.

Rodzaje i rozmiary nitonakrętek

W zależności od obciążenia lub miejsca wkręcenia, nitonakrętki wykonuje się ze stali nierdzewnej, stali ocynkowanej lub aluminium. Z kolei w przypadku rozmiarów mamy do czynienia z numeracją od M3 do M12. I tak M3 ma średnicę 5, nitonakrętka M5 ma średnicę 7 a M12 to 16 mm średnicy.

W zależności od potrzeb nitonakrętki mają różny rozmiar i kształt kołnierza, mogą być radełkowane, sześciokątne lub gładkie. Łatwość ich montażu sprawia, że często używane są w budownictwie i przemyśle, ale często znajdują zastosowanie podczas domowych prac remontowych i majsterkowania.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

8 + 13 =