Jakie materiały opałowe można wyróżnić na rynku?

Najbardziej popularne materiały opałowe na naszym krajowym rynku to drewno oraz węgiel i ich pochodne. Drewno jest najbardziej tradycyjnym materiałem opałowym. Używane jest w postaci oryginalnej (szczapy, wióry trociny), jak i przetworzone (brykiety pellety). Spalane jest najczęściej w kominkach, gdyż uważa się, że tworzy intymny i przytulny nastrój. Równie tradycyjnym paliwem jest węgiel kamienny. Na rynku oferowany jest on w różnych wielkościach ziarna. Największą masę ziarna ma kostka, następnie orzech, najmniejszy jest miał. Te trzy rodzaje węgla można spalać w każdego rodzaju powszechnie stosowanych piecach zasypowych bez podajnika. Coraz bardziej popularny jest ekogroszek odmiana węgla kamiennego o niewielkich ziarnach ok. 0,5 cm – 2.5 cm.

Ekologiczne paliwo

Ekogroszek to szczególny rodzaj węgla kamiennego, uznany za paliwo ekologiczne. Charakteryzuje się niską zawartością siarki i wysoką kalorycznością, co oznacza jego dużą wydajność cieplną. Po spaleniu zostaje mało popiołu, co też jest korzystne dla środowiska. Ekogroszek jest produktem certyfikowanym. Jego zgodność z normami niskoemisyjnymi sprawdza Instytut Przeróbki Węgla z siedzibą w Zabrzu. W handlu spotyka się podróbki ekogroszku wyprodukowane z miału węglowego i lepiszcza, które są bezwartościowym produktem. Zaleca się więc kupowanie polskiego workowanego ekogroszku, gdyż nie jest on zwietrzały i przesuszony.

Polscy dystrybutorzy

Ekogroszek Częstochowa czy Ekogroszek Białystok to nazwy produktów z adaptowanymi nazwami miast, w których zlokalizowane są składy opałowe dystrybutorów.

Renomowany skład z Częstochowy ma w ofercie węgiel workowany z kopalń: Wesoła, Piast, Staszic, Marcel. Ekogroszek stamtąd ma optymalne parametry – popiół max 12%, a siarka max: 0.40%.

Nazwy handlowe ekogroszku polecane przez skład opałowy w Białymstoku to Ekogroszek Ogień i Ekogroszek Premium, sprzedawane w workach 25-kilogramowych po atrakcyjnych cenach. Ekogroszek Białystok wyróżnia wysoka jakość bez spieków. Produkty w ilościach hurtowych skład dostarcza na teren całego kraju transportem własnym lub kolejowym.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

cztery × 3 =