Czym jest i gdzie używany jest koc gaśniczy?

Szybkie i skuteczne rozwiązanie

Pożar to niezwykle niebezpieczne zjawisko, które w momencie wystąpienia stanowisko zagrożenie dla wszystkich, którzy są w jego pobliżu. Aby sprawnie na nie zareagować i ograniczyć jego rozprzestrzenianie się wystarczy zastosować sprawdzone środki. Jednym z nich jest koc gaśniczy. Jego wykonanie opiera się na tkaninie szklanej, niezwykle odpornej na wysokie temperatury. Przedmiot ten występuje w różnych rozmiarach, a jego zadaniem jest tłumienie ognia, poprze odcięcie dopływu powietrza od palącej się przestrzeni. To dzięki jego budowie i wcześniej opisanej strukturze jest to możliwe. Najważniejsze, by stosować go zgodnie z instrukcją użytkowania, a wtedy nawet najgorętsze zagrożenie zostanie zduszone w zarodku.

Człowiek w ogniu, co wtedy?

Za pośrednictwem tego sprzętu gaśniczego możemy ugasić nie tylko palące się powierzchnie, ale także uratować zdrowie człowieka. Aby cała akcja ratunkowa się udała, należy odpowiednio użytkować koc. Wszystko zależne jest od pozycji zajmowanej przez osobę objętą zapłonem. Jeśli osobnik stoi należy jak najszybciej położyć go na ziemię i przykryć kocem gaśniczym. Najważniejsze, żeby się nie poruszać i wykonywać gwałtownych ruchów, gdyż takie zachowanie jedynie pogorszy sytuację, dodatkowo wzniecając źródło ognia.

Różnorodne zastosowanie

Dostępne są koce o rozmaitych rozmiarach, duże modele cechują się powierzchnią około 3 m², natomiast mniejsze rozmiary koców to te od 1 m² do 2 m². Koce służące do gaszenia znajdą swoje zastosowanie w domach, biurowcach lub na halach produkcyjnych, w których dochodzi do znaczących skoków temperatury. Co przemawia za wykorzystaniem koca gaśniczego? Po pierwsze możliwość wielokrotnego użytkowania, a przede wszystkim fakt, że nie niszczy on gaszonego przedmiotu. W przypadku wystąpienia zapłonu należy działać szybko i stosować najlepsze dostępne metody służące stłumieniu ogniska zapalnego. Właśnie dlatego strażacy oraz właściciele firm zaopatrują się w sprzęt, który zapewnia bezpieczeństwo.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

19 − szesnaście =