Czy zastawa stołowa może podkreślić charakter przyjęcia?

Organizacja przyjęcia jest wyzwaniem dla gospodarza takiej imprezy. Przygotowania zaczynają się od ustalenia terminu, przez listę gości, menu, po motyw, jeśli przyjęcie ma być tematyczne lub utrzymane w konkretnym klimacie. Równie ważnym, co lista gości, czy dogodna data, jest także zachowanie odpowiedniej oprawy stołu.

Aranżacja stołu

Powinna być niejako uzależniona od liczby potwierdzonych gości. Wielkość stołu i odpowiedni rozkład krzeseł zapewnią komfort wszystkim zaproszonym. O eleganckim charakterze przyjęcia decyduje przede wszystkim odpowiednio udekorowany stół. Znajdujące się na nim elementy powinny do siebie pasować pod względem kolorystyki, faktury i stylu. Ważną rolę spełnią odpowiednie dodatki, najlepiej zdecydować się na te w stonowanych kolorach, z pojedynczym, wyrazistym akcentem np. w brązach i beżach, współgrających ze złotem.

Do takiego zestawienia doskonale pasują proste w formie szkło i klasyczne sztućce. Warto pomyśleć również o kwiatach, świecznikach lub innych elementach dekoracyjnych, które wpiszą się w klimat ogólnej estetyki, ciesząc oczy gości. Wszystko to powinno być oprawą dla najważniejszego elementu – serwisu obiadowego. Bogaty wybór serwisów obiadowych, jak i pozostałych dekoracji można znaleźć w internecie, np. na https://witeks.pl/serwisy-obiadowe-i-kawowe-wedlug-rodzaju-obiadowe

Jeśli jednak ceni się wysmakowaną prostotę i klasyczną elegancję zastawy stołowej, warto wówczas wybrać zestawy stonowane – białe i delikatnie zdobione, wykonane z porcelany. Jeśli pragnie się szczególnej wykwintności należałoby zwrócić uwagę na delikatnie dekorowane złotem produkty firmy Ćmielów porcelana tego producenta od lat słynie z wysokiej jakości.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

cztery × trzy =