Sprzęt do domowego studia fitness

Obecnie w dobie szalejącego koronawirusa chodzenie na profesjonalne zajęcia fitness jest mocno ograniczone. Warto zatem pomyśleć o stworzeniu sali ćwiczeń we własnym domu, co pozwoli zachować odpowiednią formę fizyczną i zadbać o wysmuklenie sylwetki. W tym celu należy koniecznie zaopatrzyć się w szereg funkcjonalnych sprzętów oraz akcesoriów. Podstawowym wymaganym elementem jest oczywiście specjalna mata treningowa, wykonana z elastycznego materiału odpornego na odkształcanie i doskonale przylegającego do podłoża. 

Pamiętajmy o urządzeniach cardio 

Podstawowe wyposażenie fitness do domu obejmuje przede wszystkim wspomnianą już matę, odzież termoaktywną zapewniającą optymalny komfort w trakcie wysiłku fizycznego (koszulka, szorty, legginsy itp.), obuwie z antypoślizgową podeszwą o wysokim stopniu amortyzacji, a także ręcznik do wycierania potu. Oprócz tego nie obejdzie się bez sprzętów przeznaczonych stricte do wykonywania treningu cardio, czyli typowo wytrzymałościowego. Mowa tutaj w szczególności o skakance, gumie oporowej do rozciągania wybranych partii mięśniowych, orbitreku łączącym w sobie jazdę na rowerze z bieganiem (minimalnie obciąża stawy) oraz bieżni mechanicznej służącej do joggingu w miejscu i poprawy ogólnej wydolności organizmu.

Istotną kategorię stanowią ponadto urządzenia do ćwiczeń siłowych. Oto najważniejsze z nich:

– sztangielki – przydatne przy wykrokach i przysiadach

– regulowana ławeczka – przystosowana do robienia brzuszków (kształtowanie mięśni dolnych, górnych i skośnych brzucha)

– odważnik kettlebell z uchwytem – wpływa znacząco na wysmuklenie figury, a jednocześnie nie prowadzi do nadmiernego rozrostu mięśni

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

18 − czternaście =