Znaki BHP i piktogramy fluorescencyjne – czym się wyróżniają?

Zapewnienie odpowiednich warunków pracy oraz bezpieczeństwa w trakcie jej wykonywania jest obowiązkiem każdego pracodawcy. Jednym z narzędzi, które do tego służą, są znaki BHP.

Znaki BHP – co warto o nich wiedzieć?

Znaki BHP są specyficzną formą komunikacji, stosowaną na terenie zakładów pracy. Ich podstawowym celem jest wskazanie newralgicznych, z punktu widzenia bezpieczeństwa pracowników, miejsc. Przykładowo mogą to być lokalizacje, w których przechowywany jest sprzęt medyczny, akcesoria gaśnicze czy w których występują specyficzne formy zagrożenia dla życia i zdrowia. Ma to ułatwić ich lokalizację w warunkach kryzysowych (pożar, zalanie, powódź, wypadek) lub ostrzegać przed wejściem w niebezpieczny obszar. W wielu miejscach stosuje się również znaki i piktogramy fluorescencyjne. Ich cechą charakterystyczną jest to, że są świetnie widoczne nawet w ciemności. Producenci tego typu oznakowania, a takie produkty można znaleźć m.in. na stronie internetowej https://bvformat.poznan.pl/kategoria-produktu/znaki-bhp-i-piktogramy/znaki-fluorescencyjne/, mają w swojej ofercie różnorakie modele tego typu, najpowszechniej jednak spotykane są strzałki i znaki określające kierunek ewakuacji. Ma to swoje logiczne uzasadnienie – w sytuacjach takich jak pożar bardzo często występuje konieczność odłączenia zasilania. Znaki fluorescencyjne zapewniają wówczas pracownikom możliwość bezproblemowego opuszczenia zagrożonych rejonów.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

5 × pięć =