Jak można ubiegać się o dotacje unijne?

Od momentu wstąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej istnieje możliwość ubiegania się o różne dotacje. Proces ten składa się z kilku etapów, a pierwszym krokiem jest zawsze określenie celu, na jaki chcemy przeznaczyć środki. Często konieczne jest również przygotowanie biznesplanu, w którym trzeba zawrzeć swój pomysł na działalność i podjąć próbę przedstawienia skutków, jakie konkretna inwestycja będzie za sobą niosła. Dobrym rozwiązaniem dla osób niecierpliwych jest np. skorzystanie z pomocy firmy, świadczącej usługi w zakresie pozyskiwania finansowania z funduszy unijnych. Przykładową ofertę jednej z nich można znaleźć na https://sasadvisors.pl/dotacje-ue-wroclaw/.

Gra warta świeczki 

Dotacje unijne są przyznawane w ramach bardzo różnych programów operacyjnych, w związku z czym niezbędne jest wybranie takiego, który w jak największym stopniu odpowiada naszym potrzebom. W przeciwnym razie szansa na pozyskanie dofinansowania będzie nikła. Warto skorzystać ze specjalnej aplikacji znajdującej się na Portalu Funduszy Europejskich – pomoże nam ona bowiem podjąć ostateczną decyzję odnośnie programu. Następnym krokiem jest znalezienie konkretnej instytucji, która ogłosi konkurs dotyczący wybranego przez nas działania. Nie zapomnijmy o tym, aby dokładnie zapoznać się z wszystkimi terminami naboru wniosków, miejscem ich składania, a także dokumentacją wymaganą do odpowiedniego sporządzenia tzw. aplikacji konkursowej.

Po zrealizowaniu powyższych zadań pozostaje nam jedynie złożyć wniosek (poprzez wypełnienie stosownego formularza) i czekać na jego rozpatrzenie. Może to potrwać maksymalnie do 3 miesięcy. Jeśli zależy nam na czasie i chcemy otrzymać skuteczną pomoc w uzyskaniu dotacji unijnych Warszawa to miasto, w którym bez problemu znajdziemy firmę oferującą usługi w tym zakresie. 

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dziewiętnaście − 14 =