Na czym polega izolacyjność termiczna?

Izolacja termiczna to warstwa ocieplenia, która chroni dom przed przenikaniem do niego zimna. Dobrze wykonana pozwala obniżyć rachunki za ogrzewanie i cieszyć się przyjaznym mikroklimatem nawet w najzimniejsze dni w roku. Izolacja termiczna wykonywana jest z wielu materiałów o różnej charakterystyce cieplnej. Jakie materiały warto wybrać, by w naszym domu panował przyjemny chłód latem i ciepło zimą?

Wełna skalna czy styropian? Oto jest pytanie!

Do izolacji ścian zewnętrznych wykorzystujemy głównie wełnę skalną i styropian. Oba materiały mają sporo zalet i wad, które należy przeanalizować przed zakupem, by wybrać najlepsze z naszego punktu widzenia rozwiązanie. Zarówno wełna jak i styropian zapewniają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Wełna ma tę przewagę, że jest materiałem kompletnie niepalnym. Ocieplenie wykonane ze styropianu charakteryzuje się jednak niższym kosztem i większą prostotą wykonania. Wybór nie jest więc łatwy, a wiele zależy od zasobności portfela konkretnego inwestora. W przypadku wyboru styropianu mamy kilka rodzajów, z których najlepszymi parametrami charakteryzuje się styropian grafitowy. Na rynku pojawiają się też nowości takie jak https://thermowhite.info/, które zapewniają łatwą pracę i bardzo dobre właściwości termoizolacyjne.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

6 + piętnaście =