Co sprawdzić przed zakupem nieruchomości?

Zakup nieruchomości

Nabycie nieruchomości wiąże się z wydatkiem. Najważniejsze jest, aby inwestycja dobrze służyła i spełniała oczekiwania nabywców. Podczas finalizacji transakcji najlepszym źródłem informacji jest wyszukiwarka ksiąg wieczystych. Znając numer księgi, można online uzyskać niemal wszystkie informacje. Warto sprawdzić jeszcze plan zagospodarowania przestrzennego miejscowości.

Co zawiera księga wieczysta?

Księga wieczysta podzielona jest na cztery działy. W dziale I znajdują się oznaczenia nieruchomości. To z niego i z mapy geodezyjnej można jednoznacznie zidentyfikować działkę lub lokal. Dział II zawiera informacje o właścicielach nieruchomości, czyli kto ma prawo ją sprzedać. W dziale III mogą być adnotacje o służebności drogi, zbliżającej się licytacji itp. Dział IV jest miejscem do wpisu o ustanowieniu hipoteki. Jest to o tyle istotne że wierzyciel będzie zgłaszać swoje roszczenia nie do zaciągającego kredyt, ale do aktualnego właściciela działki lub budynku.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

1 × jeden =