Innowacje w ocieplaniu domu

Ocieplanie domu w naszym klimacie ma bardzo duże znaczenie. Warunki atmosferyczne w Polsce potrafią się bowiem zmieniać bardzo szybko i to niezależnie od pory roku, jaka aktualnie panuje. Ocieplenie powinno być przede wszystkim skuteczne, dlatego wymaga korzystania z naprawdę wysokiej jakości materiałów, które zagwarantują także jego trwałość. Na szczęście dostęp do takich materiałów jest bardzo szeroki, a z roku na rok pojawia się w tym segmencie sporo innowacji.

Innowacyjne sposoby na ocieplanie domu

Ocieplając dom, należy przemyśleć sporo rzeczy. Najistotniejsze często jest jednak odpowiednie ocieplenie okien i stropu. Ocieplenie okna można wykonać na wiele innowacyjnych i ciekawych sposobów. Jednym z nich jest stworzenie tzw. ciepłego parapetu, a więc wykonanie dodatkowej izolacji uszczelniającej podokiennej, z pomocą list PCV i listw ze styropianu. Materiałem uzupełniającym może być zaś coraz bardziej ceniony aerożel. Innowacyjnym rozwiązaniem są także taśmy BG2 o bardzo szerokim zastosowaniu. Głównie służą jednak do uszczelnienia szczelin montażowych w budownictwie.

Są to tzw. taśmy rozprężne, wykonane najczęściej z pianki poliuretanowej impregnowanej akrylem. Pozwolą one na skuteczne rozwiązanie problemów ze szczelnością, nawet w trudno dostępnych miejscach, gdzie żaden inny materiał nie będzie wchodził w grę. Z tego względu zyskują one na swojej popularności pomimo, że są stosunkowo młodym materiałem, który wciąż poddawany jest ciągłym modernizacjom i ulepszeniom podczas produkcji. Produkcją tego rodzaju sprzętu zajmuje się m.in. Stropex.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

3 − jeden =