Zatrudnianie pracowników z Ukrainy – jakie obowiązki ma pracodawca?

Każdy pracodawca ma szereg obowiązków wobec swoich pracowników. Ponadto są one bardzo szeroko regulowane w sposób prawny. Tym samym pracodawca powinien zadbać o to, aby zapewnić swoim pracownikom jak najwyższe standardy pracy. Pracownicy muszą uzyskać stosowne przeszkolenie w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy na swoich stanowiskach. Dzięki temu można uniknąć bardzo wielu wypadków w czasie pracy oraz sytuacji w której pracownik Naraża swoje zdrowie lub życie. Pracodawca musi w szczególności zadbać o to, aby warunki pracy wszystkich pracowników niezależnie od ich stanowiska nie stanowiły dla nich zagrożenia oraz nie powodowały ubytku na ich zdrowiu.

Obowiązki dla pracodawców 

Co więcej zatrudnienie pracownika z Ukrainy powoduje konieczność opłacanie wszystkich niezbędnych składek zdrowotnych oraz ubezpieczeniowych. Pracownicy muszą pracować w sposób zgodny z prawem oraz w pełni legalny, opierając się na przepisach Kodeksu pracy. Tym samym pracodawca musi zadbać także o to, aby posiadali oni stosowne ubezpieczenia a także aby mieli oni certyfikaty potwierdzające ich wykształcenie oraz kwalifikacje do wykonywania poszczególnych prac na stanowiskach pracy. Ważne jest także atmosfera oraz warunki higieniczne w pracy.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dwa × 2 =