Nowoczesny styl w domu – o co należy zadbać?

Nowoczesny styl aranżacji charakteryzuje się prostotą, ale w eleganckim wydaniu. To wystrój bez zbędnych bibelotów, w który wpisuje się minimalizm i praktyczność. Ten nurt pozostawia wiele możliwości i pozwala na zabawę konwencją. Sprawdźmy, czego nie może zabraknąć w takim trendzie.

Nowoczesne i funkcjonalne meble

Bardzo mocno w umeblowaniu zwraca się uwagę na funkcjonalność. Charakter jednak podkreślają odpowiednie formy i bryły mebli. Mogą mieć surową, lecz zdecydowaną linię bądź przybierać postać geometrycznych i zaskakujących kształtów. W salonie sercem będzie zawsze sofa, w duecie ze stolikiem kawowym. Spory wybór nowoczesnych ław znajdziemy chociażby pod adresem https://www.tcmeble.pl/lawy/. Obowiązkowa jest szafka pod TV oraz regał. Meble nie mogą przytłaczać przestrzeni, ponieważ nowoczesny styl kojarzy się z otwartymi wnętrzami, w których króluje dużo światła. Oszczędny we wzory dywan i duża lampa to również wyposażenie pokoju w tym nurcie. Meble mają zazwyczaj neutralny kolor. Głównie są to biele, szarości, beże, ale też w nowoczesny styl dobrze wpisują się mocne akcenty ciemnego drewna lub zupełnie jasnego, litego surowca. W takim nurcie im mniej znaczy lepiej. Fronty są proste, bez dodatkowych zdobień i żłobień. Bardzo często spotkać można połączenie drewna z metalem.

Dodatki w nowoczesnym domu

W tym trendzie we wnętrzu ma panować harmonia, dlatego ściany są stonowane, bez natłoku obrazów, zdjęć i plakatów. Bardzo dobrze sprawdzają się w takim wnętrzu czarno-białe zestawy. Tło stanowią delikatne barwy, mocniejsze stosuje się jako akcent w dodatkach, na przykład prostym wazonie lub ramie obrazu. Aby całość nie wypadła zbyt chłodno, wprowadza się do wnętrza elementy ocieplające – miękkie tkaniny, w postaci minimalistycznych dywanów, poduszek i koców. Tu dominują naturalne materiały jak len, juta czy bawełna. 

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

siedemnaście + dziesięć =