Czy można wziąć samochód w leasing na firmę?

Samochód to jeden z najpopularniejszych środków transportu. Gwarantuje dużą mobilność i niezależność oraz otwiera drogę do wielu możliwości. To bardzo ważne, zwłaszcza dla osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą. Zakup odpowiedniej klasy wozu wiąże się jednak z dużym wydatkiem, a nie każdy przedsiębiorca może pozwolić sobie na taką inwestycję lub na zaciągnięcie sporego kredytu. Co zrobić w takim przypadku? Warto rozważyć wzięcie samochodu w leasing na firmę. To rozwiązanie, które nie tylko jest realne do zrealizowania ale także bardzo korzystne!

Zyskać komfortowy samochód na dogodnych warunkach

Leasing, najprościej rzecz ujmując, to najem o długotrwałym charakterze. Jego zasady określa umowa zawarta pomiędzy leasingodawcą, a leasingobiorcą. Możemy użytkować samochód, który otrzymujemy, jednak nie jesteśmy jego właścicielami w pełnym tego słowa znaczeniu. Aby wejść w posiadanie wozu należy złożyć stosowny wniosek uzupełniony o dokumenty rejestrowe przedsiębiorstwa, uiścić opłatę wstępną i podpisać umowę. Najczęściej jest ona zawierana na okres od 12 do 72 miesięcy. Kolejny krok to wybór wozu. Godny polecenia jest zwłaszcza leasing Audi, gdyż marka ta słynie z wysokiej jakości pojazdów. Wzięcie samochodu w leasing na firmę jest możliwe oraz bardzo proste i niesie za sobą między innymi szansę na odliczenie podatku VAT w wysokości od 50 do 100%. Jeśli jednak nie mamy wystarczająco dużej ilości czasu do tego, by zająć się tym samodzielnie, można skorzystać z pomocy udzielonej przez doradców specjalizujących się w temacie.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dziesięć + 13 =