Jakie trasy narciarskie znajdują się w Szczawnicy i okolicach?

Planujesz wakacje zimowe w Polsce? Koniecznie przemyśl odwiedziny w Szczawnicy. Narciarze i snowboardziści znajdą tutaj świetne warunki do uprawiania sportów zimowych.

Raj na Palenicy

Jakie trasy narciarskie znajdują się w Szczawnicy i okolicach? Nad miejscowością góruje Palenica, góra, na której zlokalizowana jest większość tras narciarskich. Łatwo można się do nich dostać, ponieważ w centrum Szczawnicy znajduje się czteroosobowa kolej krzesełkowa wywożąca amatorów białego szaleństwa na szczyt Palenicy. Znajdują się tutaj cztery trasy zjazdowe o zróżnicowanych stopniach trudności, obsługiwane przez wyciągi orczykowe. Najtrudniejsza, czarna trasa, posiada homologację FiS. Dodatkowo na Palenicy znajduje się posiadająca również parametry FiS  halfpipe dla snowboardzistów. Wszystkie trasy są sztucznie dośnieżane i świetnie przygotowane przez ratraki.

Trasy narciarskie w okolicy

6 kilometrów od Szczawnicy znajduje  się Arena Narciarska Jaworki. Wyposażona jest w wyciąg linowy oraz dwa wyciągi talerzowe. Dalej, 15 km od Szczawnicy usytuowany jest  Ośrodek Narciarski „CZORSZTYN-SKI”, dysponujący koleją krzesełkową i trzema wyciągami talerzykowymi.

Już dzisiaj warto rozejrzeć się za rezerwacją noclegu. Godna polecenia jest https://willalala.pl oferująca noclegi z wyżywieniem w wygodnych i przytulnych pokojach. Dzięki temu zadbasz o doskonałą bazę wypadową do okolicznych narciarskich stoków.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

13 + 1 =