Jakie trasy narciarskie znajdują się w Szczawnicy i okolicach?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Planujesz wakacje zimowe w Polsce? Koniecznie przemyśl odwiedziny w Szczawnicy. Narciarze i snowboardziści znajdą tutaj świetne warunki do uprawiania sportów zimowych.

Raj na Palenicy

Jakie trasy narciarskie znajdują się w Szczawnicy i okolicach? Nad miejscowością góruje Palenica, góra, na której zlokalizowana jest większość tras narciarskich. Łatwo można się do nich dostać, ponieważ w centrum Szczawnicy znajduje się czteroosobowa kolej krzesełkowa wywożąca amatorów białego szaleństwa na szczyt Palenicy. Znajdują się tutaj cztery trasy zjazdowe o zróżnicowanych stopniach trudności, obsługiwane przez wyciągi orczykowe. Najtrudniejsza, czarna trasa, posiada homologację FiS. Dodatkowo na Palenicy znajduje się posiadająca również parametry FiS  halfpipe dla snowboardzistów. Wszystkie trasy są sztucznie dośnieżane i świetnie przygotowane przez ratraki.

Trasy narciarskie w okolicy

6 kilometrów od Szczawnicy znajduje  się Arena Narciarska Jaworki. Wyposażona jest w wyciąg linowy oraz dwa wyciągi talerzowe. Dalej, 15 km od Szczawnicy usytuowany jest  Ośrodek Narciarski „CZORSZTYN-SKI”, dysponujący koleją krzesełkową i trzema wyciągami talerzykowymi.

Już dzisiaj warto rozejrzeć się za rezerwacją noclegu. Godna polecenia jest https://willalala.pl oferująca noclegi z wyżywieniem w wygodnych i przytulnych pokojach. Dzięki temu zadbasz o doskonałą bazę wypadową do okolicznych narciarskich stoków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zalety mieszkania w domu
Zalety mieszkania w domu
Zarówno domy, jak i mieszkania mają swoich zwolenników i przeciwników. Wybór odpowiedniej dla siebie opcji powinien być poprzedzony gruntowną analizą […]
Dzień Kobiet – podarki, na które zasługują 
Dzień Kobiet – podarki, na które zasługują 
Dzień Kobiet to idealny moment, aby pokazać jej jak bardzo Ci zależy i ile dla Ciebie znaczy. Ale, może być […]
Jakie niebezpieczeństwa mogą nas spotkać w trakcie wędrówki po górach?
Jakie niebezpieczeństwa mogą nas spotkać w trakcie wędrówki po górach?
Wędrówki po górach, to niezwykle ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu. Niektórzy nie wyobrażają sobie innej formy turystyki niż wędrowanie […]