Tereny zielone w polskich miastach warte odwiedzenia

Łódź jest miastem o wielu walorach turystycznych. Dla osób, które jej nie znają, kojarzy się przede wszystkim z budynkami z cegły, Manufakturą oraz ulicą Piotrkowską. Jest to jednak zaledwie szczyt góry lodowej w stosunku do tego, co ta miejscowość ma do zaoferowania. Nie każdy wie, że miasto wyróżnia się bardzo dużą ilością terenów zielonych.

Parki i ogrody w Łodzi, czyli chwile wytchnienia na zielonych terenach tego atrakcyjnego miasta

Patrząc na mapę Łodzi, można dojrzeć wiele terenów zaznaczonych na kolor zielony. Rzeczywiście nawet w pobliżu centrum można skorzystać z uroków parków. Na początek warto jednak napisać o ogrodzie botanicznym i o palmiarni. Są to miejsca, które powinny znaleźć się jako obowiązek na liście do odwiedzenia. To pierwsze roztacza się na ogromnym terenie i daje okazje do kilku świetnie spędzonych godzin. Drugie jest znacznie mniejsze, ale jeszcze bardziej egzotyczne. Zielona Łódź nie ogranicza się jednak jedynie do tych miejsc. Park Źródliska znajduje się obok Księżego Młyna, co dodatkowo jest atrakcyjne. To właśnie na jego terenie znajduje się palmiarnia, ale również Muzeum Kinematografii. Od razu warto wspomnieć o parku im. marszałka Józefa Piłsudskiego. Jest to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc tego typu w Łodzi. Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę, że miasto zawiera bardzo dużo zieleni, która może dać chwilę wytchnienia. Można wymieniać choćby park staromiejski, Helenów czy im. Adama Mickiewicza. Na pierwszy rzut oka można zobaczyć, że są one zadbane i charakteryzuje je duża ilość niewielkich zbiorników wodnych.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

sześć + dwa =