Jakie sporty warto uprawiać wiosną?

Wiosenna aura zachęca do spędzania większej ilości czasu na wolnym powietrzu i aktywności fizycznej. To zatem idealny moment na wypróbowanie czegoś nowego. Poniżej 5 pomysłów na ciekawe spędzenie wolnego czasu, które nie tylko pozwolą spalić dodatkowe kalorie, ale przede wszystkim zapewnią świetną zabawę.

Wrotki

Wrotki i rolki to niekwestionowany hit ostatnich lat. Wbrew pozorom to nie tylko sport dedykowany najmłodszym. Wręcz przeciwnie, każdy powinien go spróbować. Dlaczego? Dlatego, że pozwala się nie tylko zrelaksować, ale wpływa dobrze na mięśnie nóg i pośladków.

Rower

Nadejście wiosny to najwyższy czas na odkurzenie roweru lub zakup nowego. Po okresie zimowego zastoju, warto na początku sprawdzić stan techniczny swojego pojazdu, żeby móc bezpiecznie i w spokoju cieszyć się z jazdy w plenerze. Wiosenna aura bywa kapryśna. Pogoda potrafi zmienić się w mgnieniu oka, dlatego warto zaopatrzyć swój jednoślad w błotniki rowerowe, które sprawdzą się nie tylko w jeździe górskiej, ale przede wszystkim miejskiej.

Hulajnoga

O tym, jak ciekawa to alternatywa świadczy fakt, że wiele polski miast z Wrocławiem i Warszawą na czele wprowadziły system miejskiego wypożyczania elektrycznych hulajnóg. To dobra alternatywa na przemieszczanie się po mieście, gwarantująca świetną zabawę a przy tym doskonały sposób na pozostanie fit. Jazda na hulajnodze pozwala spalić naprawdę dużo kalorii.

Nordic walking

Marsz w towarzystwie kijków to rodzaj aktywności, która kojarzy się przede wszystkim z seniorami. Nic bardziej mylnego. To świetna metoda na pozostanie w formie (lub powrót do niej po zimowym zastoju) – nie obciąża stawów, pozwala spalić kalorie i rozwija mięśnie.

Joga w plenerze

Korzyści płynące z jogi można wymieniać bez końca. To doskonały sposób na relaks pozwalający na korekcję postawy ciała oraz wzmocnienie mięśni, zalecany zarówno dzieciom, jak i seniorom.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

trzy × jeden =