Włosy – jak poradzić sobie ze zniszczonymi kosmykami?

Zniszczone włosy to dość powszechny problem, dotykający wiele kobiet. Przywrócenie im dawnego wyglądu może wymagać wiele cierpliwości, pieniędzy oraz czasu. Przyjrzymy się, co warto zrobić i jak możemy sobie poradzić ze zniszczonymi kosmykami.

Domowe sposoby i nie tylko

Na samym początku warto uświadomić sobie, co sprawiło, że nasze włosy mocno się zniszczyły. Czasami jest to niewłaściwa pielęgnacja lub nawyk, który im szkodzi. Jednym z powodów może być kładzenie się spać z mokrymi włosami – warto wtedy od razu go wyeliminować. Dobrze jest również ograniczyć lub zrezygnować z używania suszarki lub prostownicy. Jeżeli suszenie jest już konieczne, włosy powinno się suszyć z zachowaniem odległości 20-30 cm, z wykorzystaniem chłodnego nawiewu.

Kolejnym elementem jest właściwa pielęgnacja w celu regeneracji, odżywienia i nawilżenia. Warto jest skorzystać z profesjonalnych kosmetyków, dobranych do naszych indywidualnych potrzeb lub też zastąpić je domowymi specyfikami. Świetnie sprawdzają się maseczki z jajek, bananów, drożdży lub też płukanie włosów piwem. Ważne jest, by wszelkie zabiegi wykonywać regularnie i przez dłuższy czas – tylko wtedy możemy zauważyć ich efekty. Można również zdecydować się na profesjonalne zabiegi regeneracyjne wykonywane w salonie fryzjerskim. Innym pomysłem jest skorzystanie z doczepianych włosów clip in, dzięki którym przedłużymy i zagęścimy swoje naturalne kosmyki. Dzięki tej metodzie w kilka minut możemy osiągnąć efekt, którym są piękne i zadbane włosy.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

8 − pięć =