Biustonosz – jak go odpowiednio dobrać?

Odpowiednio dobrany biustonosz zapewnia nie tylko wygodę i komfort na co dzień. Pozwala także poczuć się pewnie we własnej skórze każdej kobiecie. Dlatego też na rynku znajdziemy bielizną dopasowana do każdego typu figury, biustonosze dla pań z mniejszym i większym biustem, a także specjalne staniki dla amazonek. Dają one gwarancję swobody ruchów w każdej sytuacji i ładnie podtrzymują każdy rozmiar piersi. Jak jednak prawidłowo wybrać rozmiar dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb?

Jak dopasować stanik do typu figury?

Aby prawidłowo dobrać rozmiar stanika do wielkości biustu, zacząć należy od prawidłowego zmierzenia swojego ciała. Za pomocą miarki krawieckiej należy określić obwód klatki piersiowej tuż pod biustem, a także w najpełniejszej części samych piersi. Pierwszy z wymiarów powinien być mierzony dosyć ciasno i bardzo dokładnie, ponieważ wbrew obiegowej opinii to właśnie obwód biustonosza, a nie jego ramiączka podtrzymywać powinny większą część ciężaru piersi. Aby natomiast określić rozmiar samej miseczki, należy odjąć wartość pierwszą od wartości obwodu na wysokości piersi, a najlepiej skorzystać z tabeli rozmiarów, jakie znaleźć można na stronach bieliźnianych sklepów internetowych.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dwa × dwa =