W jakim celu wykonuje się pomiary elektryczne?

Domy jednorodzinne, obiekty handlowe, zakłady przemysłowe i inne budynki użytkowe w większości są wyposażone w kompleksową instalację elektryczną. Powinna być ona regularnie sprawdzana pod kątem ewentualnych uszkodzeń izolacji, prawidłowego uziemienia i podłączenia urządzeń czy dobrego przymocowania kontaktów. Służą do tego różne profesjonalne pomiary elektryczne. W ich przeprowadzaniu specjalizuje się m.in. firma dostępna pod adresem https://el-fran.pl/pomiary-elektryczne/.

Gwarancja minimalnego zagrożenia utraty zdrowia i życia

W przypadku standardowej instalacji elektrycznej absolutną podstawą jest pomiar skuteczności ochrony przeciwpożarowej, polegający na dokładnym zweryfikowaniu czy wyłącznik nadmiarowo-prądowy oby na pewno automatycznie odetnie zasilanie w razie pojawienia się spięcia. Oprócz tego duże znaczenie ma pomiar tzw. rezystancji izolacji, który umożliwia łatwe ustalenie czy wszelkie przewody zostały wystarczająco skutecznie zaizolowane. Oczywiście w grę wchodzą również zwykłe oględziny techniczne. Wymienione powyżej pomiary należy wykonywać zawsze przed oddaniem każdego obiektu do eksploatacji, okresowo i w momencie wystąpienia wyjątkowo niepożądanych czynników zewnętrznych (burza, intensywne opady deszczu, powódź, porywisty wiatr itp.). Jeśli natomiast chodzi o cel, to jest nim przede wszystkim uchronienie osób znajdujących się w pobliżu instalacji przed porażeniem prądem, co zazwyczaj kończy się poważnym uszkodzeniem ciała, a niekiedy nawet śmiercią. Pomiary zabezpieczają nas też przed otrzymaniem kary finansowej od Państwowej Inspekcji Pracy bądź Straży Pożarnej oraz zwiększają szansę na odszkodowanie od przedsiębiorstwa ubezpieczeniowego.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

16 − trzy =