Jak wybrać odpowiednią karmę dla psa?

Bardzo wiele osób posiada w domu psa, który powinien być w odpowiedni sposób żywiony. Najlepszym rozwiązaniem jest podawanie mu optymalnie zbilansowanej karmy. Niestety jej wybór nie jest wcale prostym zadaniem, ponieważ wiele dostępnych na rynku produktów tego typu nie ma wystarczająco dobrego składu. Najczęstszym problemem jest minimalna zawartość mięsa. 

Unikajmy wyrobów ze zbożami 

W przypadku karmy dla psa kluczową rolę odgrywa wysoka zawartość mięsa, która musi wynosić co najmniej 50-60%. Najlepiej, jeśli występuje ono w formie zmielonej, ale mączka też jest akceptowalna. Ważną zasadą jest również wybieranie wyłącznie karm bez składników trudno przyswajalnych przez organizm zwierzęcia. Mowa tutaj głównie o zbożach (pszenica, kukurydza itp.), uznawanych za silne alergeny i źle wpływających na układ trawienia. Drugorzędne znaczenie ma natomiast atrakcyjność opakowania i wygląd samych kuleczek. Jeśli poszukujemy wysokiej jakości karmy dla swojego pupila, koniecznie zapoznajmy się z ofertą na https://www.salonik-dla-pupila.eu.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

18 − sześć =