Psychoterapia – indywidualnie, czy grupowo?

Żyjemy w czasach ogromnej samotności. Wsparcie bliskich osób oraz rozmowy twarzą w twarz zastępujemy cyfrowym kontaktem poprzez komunikatory internetowe. Wiele czasu spędzamy w pracy, przed telewizorem lub komputerem, a do tego tempo życia i ogromna presja społeczna płynąca do nas z każdej strony są czynnikami, które bardzo źle wpływają na naszą psychikę. Dzisiaj wizyta u psychoterapeuty nie jest już niczym dziwnym ani wstydliwym. To coś, na co powinien zdecydować się każdy, kto odczuwa nieustający lęk, przygnębienie, przytłaczającą samotność lub narastającą agresję. Do wyboru mamy wiele opcji psychoterapii. To, na jaką wersję się zdecydujemy, zależy od naszego usposobienia oraz problemu, z którym musimy się zmierzyć.

Dla kogo jest wskazana psychoterapia indywidualna, a dla kogo grupowa

Zazwyczaj pierwsza wizyta u psychologa odbywa się na osobności. Specjalista z tej dziedziny najlepiej będzie potrafił określić nasze zapotrzebowanie na terapię oraz jest rodzaj. Osoby potrzebujące wsparcia, jak również świadomości, że nie są same w danej sytuacji, lepiej odnajdą się w grupie, natomiast skryci introwertycy przepracowujący np. trudne relacje z rodzicami znajdą ukojenie w intymnych rozmowach z jedną osobą. Jeśli interesuje nas np. psychoterapia indywidualna w Warszawie, najlepiej poszukać w internecie dobrego psychologa. Na specjalnych portalach poświęconych specjalistom z różnych dziedzin znajdziemy opinie pacjentów oraz oceny. Oczywiście musimy, pamiętać, że w przypadku psychoterapii ważna jest relacja, jaką nawiążemy z terapeutą, a tu istotna jest tzw. chemia.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

4 × 2 =