Jaką deskorolkę wybrać na początek?

Niemal każde dzieciństwo to czas wypełniony grami i zabawami. To w tym okresie poznajemy różne dyscypliny sportowe jak i aktywności fizyczne. Czasem potrzebne nam do tego różnego rodzaju sprzęty. Jedną z takich aktywności jest jazda na deskorolce.

Pierwsze pytanie jakie się pojawia, gdy chcemy rozpocząć przygodę z jazdą na deskorolce to pierwszy wybór dotyczy rodzaju deskorolki, a do wyboru mamy fiszkę albo longboard. Różnice między tymi dwoma rodzajami desek dotyczą przede wszystkim rozmiaru i wagi. Longboard jest większy cięższy. Z tego powodu każda z tych desek sprawdzi się do innego rodzaju jazdy. Longboard  pozwala na skorzystanie z wielu stylów jazdy jak:

cruising,
dancing,
downhill.

Tymczasem fiszki deski pozwolą na przemieszczanie się z jednego punktu do drugiego, a dodatkowo dzięki kompaktowości można je zabrać wszędzie ze sobą. Z kolei zaletą longboardu jest komfort jazdy dzięki pokryciu blatu griptapem, co utrzymuje stopy w miejscu. Chcąc dokonać odpowiedniego wyboru warto skonsultować się z osobami, które posiadają odpowiednią wiedzę w tym temacie i pomogą dobrać właściwy sprzęt.

Podsumowując fiszka jest sprzętem, który można zabrać wszędzie. Dodatkowo na zakup tego rodzaju deskorolki nie trzeba wydawać zbyt dużej sumy pieniędzy. Deski tego typu charakteryzują się ładnym designem. Tymczasem longboard ( zobacz: lonboard fish) jest wygodny w trakcie jazdy, pozwala na dopasowanie części do własnych preferencji i pozwala na różne style jazdy. Z powodu tych zalet cena za longboard jest wyższa niż za fiszkę.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

czternaście − dziewięć =