Najlepsze farby dla artystów – jakie wybrać?

Malarstwo to hobby, które pozwala oderwać się od codzienności, wyrazić stłumione emocje, dać wyraz swojej kreatywności i zapewnić sobie twórcze, relaksujące zajęcie. Do wyboru mamy różne media i techniki, które różnią się pomiędzy sobą stopniem trudności, dostępnością, a także kosztami, które trzeba ponieść na początku. Na co więc się zdecydować?

Malarstwo dla początkujących – wybór farb

Na początku swojej przygody z malarstwem warto skupić się na jednej technice i ją powoli doskonalić. Najbardziej popularne, łatwo dostępne i stosunkowo tanie są farby akrylowe, a ich sporą zaletą jest to, że nadają się do malowania na różnych powierzchniach. Świetnie sprawdzą się na płótnie malarskim, podobraziu czy na grubszym papierze, ale równie dobrze prezentują się także na drewnie, tekturze czy innych nawierzchniach. Czasem mogą wymagać użycia podkładu, który pozwoli na bardziej równomierne rozprowadzenie farby i lepsze jej przyleganie. Dla tych już nieco wprawionych artystów ciekawym wyzwaniem mogą być klasyczne i ponadczasowe farby olejne. Należy się jednak w tym przypadku liczyć z wyższymi kosztami, a także z charakterystycznym zapachem przy pracy oraz z długim czasem schnięcia farb. W zamian natomiast otrzymujemy obraz wykonany szlachetną techniką, będącą ukoronowaniem naszych umiejętności i talentu. Ostatnią propozycją wartą rozważenia są akwarele, zwane też farbami wodnymi. Malowanie za ich pomocą wymaga szybkości, pewności i dobrego przemyślenia kompozycji, gdyż w przeciwieństwie do dwóch poprzednich rodzajów, akwarelami maluje się od elementów najjaśniejszych do najciemniejszych i wprowadzenie poprawek na późniejszym etapie nie zawsze jest możliwe.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

11 − dziewięć =