Listwy przysufitowe – nowy trend w aranżacji wnętrz

Do trendów wnętrzarskich z powodzeniem wracają sztukaterie, które są oryginalną i niepowtarzalną dekoracją wnętrza. Wprowadzają one do pomieszczeń niesamowitą atmosferę i świetnie odmieniają ich wygląd. Bardzo modne staje się także łączenie ścian z sufitem za pomocą listew przysufitowych, które nie tylko skutecznie je maskują, ale również sprawiają, że wnętrze wygląda bardzo stylowo.

Dlaczego warto zdecydować się na zastosowanie listew przysufitowych?

Doskonała alternatywą dla drogich listew drewnianych są listwy styropianowe, które są rozwiązaniem zdecydowanie tańszym, ale równie efektownym. Ich zastosowanie pełni nie tylko rolę dekoracyjną, ale również pozwala zamaskować wiele niedoskonałości wynikających np. z nierówności ścian. Skutecznie odciągną one uwagę od wszelkich mankamentów.

Tego rodzaju listwy mogą mieć prostą i klasyczna formę, ale zdecydować się można również na produkty, które są wykończone w fantazyjny sposób i posiadają np. dekoracyjne ornamenty. Ich niewątpliwą zaletą jest przede wszystkim łatwość montażu. Najczęściej mają one białą barwę, dzięki czemu po ich zamocowaniu można pomalować je na dowolny kolor i dopasować do kolorystyki całego pomieszczenia.

Bardzo ciekawie wygląda także połączenie kolorowej ściany z białą listwą. Można stosować je nie tylko w salonie czy sypialni, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby ozdobiły one łazienkę lub kuchnię. Decydując się na montaż ich w kilku pomieszczeniach trzeba jednak pamiętać o tym, aby być konsekwentnym i trzymać się jednego stylu.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

20 − 11 =