Bezpieczna jazda samochodem – Na co zwracać uwagę na drodze?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na drodze czyha na ciebie wiele niebezpieczeństw. Dlatego musisz mieć ciągle oczy dookoła głowy i obserwować otoczenie. Jednak niektóre rzeczy wymagają większej uwagi, ponieważ mogą potencjalnie stanowić większe niebezpieczeństwo i są bardziej nieprzewidywalne. W tym artykule dowiesz się o tych rzeczach, a także co robić, żeby unikać wypadków.

Roboty drogowe

Roboty drogowe znajdują się na prawie wszystkich drogach. Zazwyczaj oznakowanie robót drogowych jest dobrze widoczne, ale czasami można je przeoczyć przez rozproszenie lub zbyt szybką jazdę. Jeśli widzisz je przed sobą, zwolnij i upewnij się, że między Twoim pojazdem a robotami drogowymi jest bezpieczna odległość, abyś nie został uderzony przez pojazdy jadące wokół nich.

Rowerzyści

Rowerzyści mogą stanowić zagrożenie podczas jazdy. Trudno ich zauważyć, ponieważ są mali i szybko się poruszają, ale ważne jest, aby zwracać na nich uwagę. Jeśli zobaczysz rowerzystę na drodze przed sobą, zwolnij i zmień pas ruchu, jeśli to konieczne, aby było wystarczająco dużo miejsca między Twoim pojazdem a jego pojazdem.

Piesi

Piesi są jednym z najczęstszych zagrożeń podczas jazdy. Mogą być trudni do zauważenia, zwłaszcza w nocy, gdy nie mają na sobie odzieży odblaskowej. Jeśli przed Tobą na drodze znajduje się pieszy, zwolnij.

Zwierzęta

Zwierzęta mogą stanowić poważne zagrożenie dla kierowców. Istnieje wiele rodzajów zwierząt, które żyją na wolności i często błądzą na drogach. Jelenie są jednym z najczęstszych typów zwierząt spotykanych na autostradach, ale są też niedźwiedzie i inne dzikie stworzenia. Jeśli zobaczysz zwierzę na drodze, zwolnij jeszcze mocniej, ponieważ zwierzęta zachowują się bardzo nieprzewidywalnie i mogą zaatakować twój pojazd lub spowodować wypadek z innym pojazdem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czego pracownicy mogą dowiedzieć się na szkoleniu BHP?
Czego pracownicy mogą dowiedzieć się na szkoleniu BHP?
Każdy nowo zatrudniony pracownik, jak również praktykant, czy stażysta przed rozpoczęciem pracy w danej firmie musi przejść szkolenie dotyczące bezpieczeństwa […]
Z jakimi przypadłościami zmagają się polscy pacjenci?
Z jakimi przypadłościami zmagają się polscy pacjenci?
Polacy to naród, który często narzeka na stan zdrowia. Nasza służba medyczna kuleje – mamy bardzo długie kolejki do lekarzy, […]
Co warto wiedzieć o manicure hybrydowym?
Co warto wiedzieć o manicure hybrydowym?
Ręce są wizytówką każdej kobiety. Ważne jest, aby paznokcie były odpowiednio zadbane i pomalowane. Na ratunek przychodzi manicure hybrydowy. Jakie […]