Studiowanie w Anglii – czym różni się od tego w Polsce?

Studiowanie w Anglii na pierwszy rzut oka nie różni się zbytnio od modelu nauki przyjętego w naszym kraju. Jednakże, gdy zagłębimy się w ofertę dostępnych kierunków oraz trybów kształcenia, zaczniemy zauważać znaczące rozbieżności. Niemniej jednak nie są to jedynie pozytywne aspekty, ale i negatywne, jak chociażby koszty związane z zakwaterowaniem i czesnym za uczelnię.

Dlaczego Anglia jest wciąż tak atrakcyjnym miejscem dla studentów?

Przede wszystkim, prestiż i renoma. To właśnie te elementy wciąż przyciągają studentów do tego kraju, mimo tego, iż nie jest to wcale tania opcja dalszego kształcenia się. Oczywiście, postarać możemy się o dofinansowanie, lecz jeśli nie zadbamy o to odpowiednio wcześnie, możemy przegapić termin składania wniosków.

Dobre wyniki nauki, wygrane olimpiady naukowe czy osiągnięcia sportowe również w kwestiach ekonomicznych mogą nam pomóc. Przeciętny koszt studiów w Anglii przytłoczyć może wielu studentów, ale możliwości jakie dają angielskie uczelnie i jakość nauczania, są silnym wabikiem.

Do podstawowej różnicy pomiędzy studiowaniem w Polsce a studiowaniem w Anglii, jest samo podejście do nauczania. U nas nadal dominuje podejście teoretyczne, plan nauczania jest przestarzały i oparty na zasadach sprzed kilkunastu lat, a wykładowcy często tkwią w odrealnionym świecie naukowym.

Z kolei, angielski model przyznaje ogromną wartość praktyce, jak najszybszemu zapoznaniu się studentów z ich przyszłym zawodem, licznymi stażami, warsztatami. Rozwijana jest kreatywność i samodzielność myślenia, a także pewność siebie. Obecnie do jednych z chętniej wybieranych kierunków są: ekonomia czy architektura wnętrz studia w Anglii.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

2 × 1 =