Stal, drewno, czy metal – z jakich materiałów warto kupić sprzęt do baru

Projektując bar, trzeba podjąć wiele różnych istotnych decyzji. Choćby dotyczących wystroju pomieszczeń i ich umeblowania. Niezwykle ważny jest materiał, z jakiego zostanie wykonany sprzęt barowy, czyli między innymi lady, stoły, krzesła i tak dalej. W dzisiejszym wpisie postanowiliśmy stworzyć krótkie porównanie różnego rodzaju materiałów, które znajdą zastosowanie zarówno przy wykonaniu mebli barowych, jak i sprzętu na zapleczu. Zapraszamy do lektury.

Wystrój wnętrz

Bardzo ważne jest zrozumienie, że wybór konkretnego materiału na meble barowe będzie mocno rzutował na atmosferę, jaka zagości w pomieszczeniach. Na przykład wybierając meble drewniane, wnętrze uzyska ciepłą barwę i z pewnością będzie się tam wydawało jaśniej i bardziej przytulnie. Natomiast meble stalowe czy też z innych metali, sprawią że wystrój będzie bardziej chłodny i siermiężny. Niejeden producent mebli ze stali nierdzewnej zapewnia nas, że ten wybór jest jednak ważny przede wszystkim za sprawą ogromnej trwałości tego typu sprzętu.

Co na zaplecze?

Zaplecza nie mają aż tak wielkiego wpływu na to, jak klienci będą czuli się w barze, jednak to, z jakich materiałów będzie tam wykonany sprzęt ma wielkie znaczenie pod względem higieny i czystości. Na przykład zlew kuchenny gastronomiczny zazwyczaj wykonuje się ze stali lub innego rodzaju metali, ponieważ z ich powierzchni bardzo łatwo jest usunąć wszelkie zabrudzenia, bakterie i inne tego typu rzeczy. Powierzchnia metalowa jest odporna na działanie środków chemicznych, które przeznaczone są do dezynfekcji.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

18 − 10 =