Paliwa alternatywne – w jaki sposób są uzyskiwane?

Wiele odpadów, które dotychczas marnowały się na składowiskach, nadają się do ponownego wykorzystania jako paliwo stałe. Do produktów, które można przerobić, należą drewno, guma, tworzywa sztuczne, czy tekstylia. Materiały te po uprzednim rozdrobnieniu, oczyszczeniu i uszlachetnieniu można wykorzystać jako opał w wielu zakładach przemysłowych. Proces produkcji takiego paliwa jest tani, a uzyskany opał charakteryzuje się wysoką kalorycznością. Dzięki temu może on w pełni zastąpić węgiel, przyczyniając się tym samym do poprawy jakości powietrza.

Jak zmniejszyć emisję CO2 w fabrykach?

Coraz częściej wytwarzane paliwa alternatywne są świetną odpowiedzią na postępujące zmiany klimatu. Zastąpienie ropy naftowej, węgla i gazu ekologicznym opałem może znacząco zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych do atmosfery. Paliwa tego typu znajdują zastosowanie głównie w elektrociepłowniach i cementowniach, jednak coraz więcej zakładów zaczyna stosować nowy rodzaj opału. Dużym atutem biopaliw jest to, że powstają one z odpadów, które niegdyś tylko się marnowały. Obecnie materiały takie jak drewno, guma, czy plastik nadają się do ponownego wykorzystania. Wszystko to powoduje, że alternatywne paliwa będą coraz częściej zastępować tradycyjne rodzaje opału.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

5 × 3 =