Akcesoria ochronne do naszego smartfona – które z nich są najskuteczniejsze?

Ekrany i obudowy współczesnych smartfonów nie należą do zbyt wytrzymałych na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania, dlatego większość osób szuka akcesoriów, które zapewniłyby im ochronę na właściwym poziomie. Jeśli chodzi o wyświetlacz, to zdecydowanie najczęściej polecane są folie i szkła ochronne na telefon (hartowane oraz hybrydowe). Z kolei do zabezpieczenia obudowy może posłużyć etui — na rynku są dostępne modele wykonane z różnych materiałów i w wielu kształtach.

Gwarancja odpowiedniego poziomu zabezpieczenia w każdych warunkach

Jeśli chcemy zabezpieczyć ekran przed zarysowaniami lub stłuczeniem, powinniśmy się zaopatrzyć w folię ochronną albo szkło. Folia jest dobrym rozwiązaniem tylko w sytuacji, gdy idealnie pasuje do naszego modelu telefonu. Powinna bowiem szczelnie zasłaniać całą powierzchnię wyświetlacza. Lepszym wyborem zdaje się być szkło, którego ogromną zaletą jest banalnie prosty montaż i brak wpływu na jakość obrazu czy jego czułość. W sklepach i serwisach z akcesoriami GSM znajdziemy modele hartowane i hybrydowe. Te pierwsze charakteryzują się tym, że można je wiele razy zakładać i ściągać. Poza tym są wyjątkowo odporne na uderzenia, zwłaszcza egzemplarze o twardości na poziomie 9H. Z kolei szkła hybrydowe są znacznie cieńsze, bardziej elastyczne i tak samo wytrzymałe, ale jednocześnie podatne na zarysowania. Wybór należy do nas. Warto jeszcze napisać parę słów o etui, które stanowią idealne uzupełnienie do szkieł lub folii. Mamy do dyspozycji różne modele, wykonane z silikonu, skóry, włókna węglowego, gumy czy tworzyw sztucznych. Ich główną rolą jest nie tylko nadanie urządzeniu ładnego wyglądu, ale przede wszystkim jego ochrona przed rozbiciem w momencie upadku na ziemię. Etui i inne akcesoria do telefonów wiodących na rynku marek można nabyć m.in. w tym sklepie: https://www.mobilemania.pl/samsung-galaxy-s8-c-4_353_359.html.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dziewięć + czternaście =