Skandynawia – magiczne miejsce na wakacje

Skandynawia to jeden z piękniejszych regionów Europy. Zwłaszcza dla osób, które wolą chłodniejszy klimat lub kochają przyrodę. Bardzo popularne są zwłaszcza wycieczki do Norwegii, choć i Szwecja czy Dania cieszą się rosnącą popularnością. Tak naprawdę w tym regionie można zarówno wypocząć wyjeżdżając pod namiot latem, jak i zwiedzić tętniące życiem duże miasta.

Norwegia, Szwecja czy Dania?

Dania to najrzadziej brany pod uwagę kraj, choć sama Kopenhaga jest pięknym, typowo europejskim miastem z wieloma atrakcjami dla turystów. Jej liczne wysepki czy miasteczka nadmorskie warte są odwiedzania latem. Co ciekawe z Kopenhagi można dojechać do szwedzkiego Malmo drogą lądową, ponieważ oba kraje łączy most. A odległość między tymi miastami jest niewielka. Malmo obok Goteborga i Sztokholmu jest jednym z największych i najciekawszych miast do zwiedzenia.

Z kolei Norwegia to kraj bardzo spokojny obfitujący w genialne, zapierające dech w piersiach widoki, zwłaszcza fjordów. Udając się na daleką północ można zobaczyć zorze polarne czy też doświadczyć zjawisk takich jak noc lub dzień polarny.

Wybrać się można na wycieczkę zorganizowaną lub samodzielnie. Jednak jeżeli kuszą nas wypady na łono natury, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, jak choćby środek transportu, bezpieczeństwo, poruszanie się po odpowiednich drogach (część jest sezonowo zamykana), o których największą wiedzę ma profesjonalny przewodnik.

Chcąc zwiedzić Oslo, Sztokholm czy Kopenhagę także można wykupić gotowy wyjazd i nie bać się, że zgubimy drogę i zawędrujemy na drugi koniec miasta. Na https://www.apetytnaswiat.pl/ można zobaczyć, w jakie regiony tej części Europy organizowane są wycieczki.

 • Ponad Horyzont
  Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

 • Tokarka – jakie ma zastosowanie?

  Tokarki to maszyny wykorzystywane powszechnie w procesach produkcyjnych do obróbki skrawaniem. Dzięki ich zastosowaniu można uzyskać pożądane powierzchnie obrotowe znacznie […]

 • Jak dbać o rośliny w donicach?

  Hodowla roślin w domu może dostarczyć bardzo dużo satysfakcji. Wbrew pozorom właściwe dbanie o kwiaty nie jest specjalnie skomplikowane ani […]

 • Jak chłodzić się w gorące dni?

  Gdy zbliża się lato, słońce ogrzewa nasz glob, nasze miasta, ulice, domy… wreszcie i nas samych. Mimo że przyroda jest […]

 • Praktyczne gadżety do domu i ogrodu

  Aby swobodnie i sprawnie funkcjonować w domu, warto zaopatrzyć się w praktyczne gadżety, które usprawnią i ułatwią, wykonywanie codziennych obowiązków. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

dwa × 2 =