Aikido – na czym polega?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aikido to japońska sztuka walki, która wykorzystuje rzuty i blokady stawów do kontrolowania i obezwładniania przeciwnika. Została opracowana przez Morihei Ueshibę (1883-1969). Aikido oznacza „drogę harmonii z energią życiową”.

Aikido jest sztuką walki, która została opracowana w Japonii w latach dwudziestych XX wieku przez Morihei Ueshibę (1883-1969). Termin aikido pochodzi od dwóch japońskich słów: „aiki” oznaczającego „harmonię” lub „pokojowego ducha” oraz „do” oznaczającego „drogę”.

Kto może trenować Aikido?

Aikido jest otwarte dla każdego, niezależnie od wieku, płci czy sprawności fizycznej. Nie ma żadnych wymagań fizycznych do nauki tej sztuki walki; ważne jest jednak, aby być w dobrym zdrowiu i mieć silne nogi!

Aikido jest systemem samoobrony, którego może nauczyć się każdy. Często myśli się o nim jako o sztuce walki, ponieważ zawiera techniki mające na celu zneutralizowanie napastnika. Jednak Aikido skupia się bardziej na rozwoju umysłu i ciała niż na umiejętnościach walki.

Jakie są korzyści z Aikido?

Aikido oferuje wiele korzyści zdrowotnych, w tym poprawę równowagi, wytrzymałości, siły i elastyczności. Dodatkowo wykazano, że uprawianie Aikido w Poznaniu zmniejsza poziom stresu i poprawia samopoczucie psychiczne.

Aikido może być świetną formą łagodzenia stresu, ponieważ uczy swoich uczniów jak się zrelaksować i skupić. Jak dowiedzieć się więcej o Aikido, będziesz rozwijać lepsze zrozumienie swoich ruchów ciała i jak odnoszą się one do stanu psychicznego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Bezpieczna jazda autem z dzieckiem – o co zadbać?
Bezpieczna jazda autem z dzieckiem – o co zadbać?
Każdy, kto chce przewozić dziecko w samochodzie, musi zachować szczególne środki bezpieczeństwa, aby zminimalizować wszelkie skutki wypadku czy kolizji. Dlatego […]
Jak zadbać o uszczelki samochodowe?
Jak zadbać o uszczelki samochodowe?
Gumowe uszczelki to ważna część budowy każdego samochodu. Większość właścicieli pojazdów przypomina sobie jednak o tym dopiero, gdy pojawiają się […]
Właściwości czerwonej herbaty
Właściwości czerwonej herbaty
Właściwości prozdrowotne naparu przygotowywanego z herbaty były znane już naszym przodkom. Jedną z przedstawicielek sprzyjających prawidłowemu funkcjonowaniu organizmu jest herbata […]