Rozwój dziecka poprzez zabawę

Od pierwszych dni życia naszego dziecka staramy się wspomóc jego rozwój. O ile starsze dzieci często po prostu zapisujemy na różnego rodzaju zajęcia ruchowe czy kursy językowe o tyle najmłodsi wymagają szczególnie naszej uwagi.  Jak wspomóc rozwój dziecka?

Wspólne spędzanie czsu nie musi być nudne

Nie każdy rodzic może sobie pozwolić na poświęcanie dużej ilości czasu dziecku. Jeśli jednak już znaleźliśmy czas dla naszych pociesz, postarajmy się wykorzystać go owocnie. Nie znaczy to, że mamy spędzać czas z dzieckiem nieustannie ucząc je nowych czynności. Rozwój dziecka najlepiej postępuje podczas wspólnej zabawy. Nawet bez specjalistycznych sprzętów może być ona ciekawa dla obu stron. Dobrym sposobem na spędzenia czasu z dzieckiem może być wspólne układanie klocków. Starsze dzieci na pewno zainteresują puzzle Harry Potter. Można również wspólnie coś narysować. W ten sposób rozbudzamy ciekawość dzieci, wspieramy ich zdolność koncentracji oraz sprawiamy, że stają się bardziej kreatywne. 

Zabawy w domu i na świeżym powietrzu

Bawiąc się z dzieckiem, powinniśmy wybierać takie formy wspólnego spędzania czasu, by nie nudziło się ono zbyt szybko. Podczas słonecznej pogody warto wyjść na zewnątrz. Wspólne uprawianie sportów, zabawa piłką czy harce na placu zabaw są nie tylko lubiane przez dzieci, ale również korzystnie wpływają na ich rozwój ruchowy. Podczas deszczu zostańmy w domu. Razem zagrajmy w ulubioną grę planszową albo poukładajmy puzzle z ulubionym motywem z bajki. Każde z tych zajęć pomaga w rozwoju dziecka i sprzyja tworzeniu więzi. 

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

7 − dwa =