Dodatki przydatne w opiece nad yorkiem

Yorki znane są w Europie już od XIX wieku. Na przestrzeni lat stopniowo zyskiwały popularność jako sympatyczne, niewielkie psy rodzinne. Warto jednak wiedzieć, że te małe, słodkie psiaki potrafią mieć wielki charakter. Dlatego warto wiedzieć, jak dbać o nie odpowiednio i zapewnić im najlepszy rozwój.

Stylowo i praktycznie

Yorkshire terrier to pies ze stosunkowo długą sierścią, którą jednak bardzo często ze względów estetycznych poddaje się strzyżeniu. Pozbawienie psa tej warstwy ochronnej w sezonie zimowym może powodować podatność na choroby. Warto zatem wspomnieć o ubrankach dla yorka, dzięki którym przywrócimy naszemu pupilowi odpowiednią barierę zewnętrzną przed mroźnymi temperaturami. U małych psów poleca się także chronić łapki przed trudnymi warunkami atmosferycznymi – w sklepach znajdziemy w tej kategorii duży wybór kaloszy i skarpetek.

Prosto z salonu piękności

Gdy już zdecydowaliśmy się na odpowiedni sweterek dla yorka, nie zapominajmy też o odpowiedniej fryzurze! Te małe psiaki najczęściej widywane są z kolorowymi kokardkami na głowie. Dostępna jest także cała gama spinek, gumek, a nawet tiar z diamencikami – wszystko po to by nasz zwierzak wyglądał zjawiskowo. Oczywiście pamiętajmy, że takie ozdoby nie mogą krępować ruchów zwierzęcia ani w żaden inny sposób mu przeszkadzać. 

Warto wspomnieć też o pielęgnacji sierści i czesaniu. Sprawdzą się tutaj delikatne preparaty nabłyszczające dla yorków oraz szczotki do usuwania włosia. Należy też zaopatrzyć się w sprzęt do obcinania pazurków oraz higieny uzębienia.

Coś do zabawy

Przydatne będą na pewno wszelkiego rodzaju rozpraszacze energii Jako rasa myśliwska, te małe stworzenia potrzebują bardzo dużo ruchu. Sprawdzą się tu gumowe piłeczki i sznury do gryzienia. Pamiętajmy o odpowiednim rozmiarze, by nie nadwyrężać szczęki pupila. Dobrym rozwiązaniem będą też zajmujące uwagę aktywnego pieska zabawki z przekąską wewnątrz.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

jeden × 2 =