Po co nam Anioł Stróż?

Wiele osób uważa, że każdy człowiek, bez względu na jego wyznanie rodzi się z przydzielonym mu Aniołem Stróżem. Jego zadaniem jest roztaczanie opieki i ochrony. Nieustannie towarzyszy on człowiekowi i czuwa nad nim, aby nie spotkało go nic złego. Z tego względu wierzący starają się otaczać przedmiotami przedstawiającymi Anioła Stróża, aby jeszcze bardziej czuć jego obecność.

W czym pomóc może Anioł Stróż?

Anioł Stróż nie tylko ma za zadanie chronić człowieka, ale także być jego przewodnikiem na ścieżkach życia. Warto więc zwracać się do niego w różnych momentach dniach poprzez modlitwę. Może być on wsparciem w szczególnie trudnych chwilach. Jeśli zaprzyjaźnimy się z naszym Aniołem Stróżem będzie on mógł pomóc nam w wielu sytuacjach. Na różnego rodzaju obrazach jest on przedstawiany jako postać o łagodnych rysach twarzy oraz skrzydłami. Ma on pomóc człowiekowi kroczyć ścieżką prowadzącą go do zbawienia, ale nie jest w stanie uchronić przed popełnianiem błędów. Świadomość jego obecności powinna jeszcze bardziej zwiększyć czujność i rozwagę co pozwoli unikać zagrożeń. Aby jeszcze bardziej zbliżyć się do swojego opiekuna warto powiesić w domu ikony aniołów, do których można także się modlić.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

3 × 4 =