Najnowsze modele rowerów

Rower jaki jest – każdy widzi. Jednak okazuje się, że tradycyjna konstrukcja, która zakłada napędzanie pojazdu pedałami, wcale nie musi być jedyną opcją. Ostatnim krzykiem mody są bowiem rowery eliptyczne, które wykorzystują metodę znaną nam z urządzeń do ćwiczeń z siłowni. Są one dostępne np. w sklepie Fraya.

Ćwiczymy więcej mięśni

O ile na tradycyjnym rowerze głównie obciążamy mięśnie ud oraz łydek, o tyle rower eliptyczny angażuje o wiele szersze partie naszego ciała. Wykonujemy bowiem ruchy także biodrami, oraz pośrednio całym tułowiem. Według tego, co mówią nam użytkownicy, jazda takim bicyklem jest naprawdę ciekawym przeżyciem. Być może nie osiąga się na nim niebotycznych prędkości, jednak bardziej liczy się satysfakcja z pokonanych kilometrów, a ta jest wysoka.

Przede wszystkim na takim rowerze nie siedzimy, nie ma on bowiem siodełka. Nogi stawiamy na specjalnych platformach i wykonujemy na nich takie same ruchy, jak na popularnym urządzeniu do ćwiczeń, które znaleźć można na praktycznie każdej siłowni.

Rower poziomy

Oprócz roweru eliptycznego warto też zwrócić uwagę na rowery poziome. Były dostępne na rynku już od jakiegoś czasu, jednak dopiero teraz zaczynają zdobywać prawdziwą popularność. Pozycja, jaką na nich zajmujemy, jest niemalże leżąca, dzięki temu można uzyskać bardzo niski opór powietrza.

Pozwala to na rozwinięcie o wiele wyższych prędkości, niż w przypadku tradycyjnego roweru, gdzie jedziemy w pozycji pionowej. Co ważne, rower poziomy wcale nie jest droższy od tradycyjnego, a nauka jazdy na nim sprowadza się do kilkunastu minut treningu, jeśli potrafimy już dobrze jeździć zwykłym bicyklem.

 • Ponad Horyzont
  Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

 • Jak piecze się obwarzanki?

  Obwarzanki to jeden z produktów regionalnych, kojarzony przede wszystkim z południową częścią kraju, nota bene, nie bez powodu określany mianem […]

 • Czym są hafciarki jednoigłowe?

  Hafty zawsze będą na czasie Może się wydawać, że haftowanie to już przeżytek i nikt nie wykazuje już zainteresowania tego […]

 • Jak zasłonić brzydką ścianę w ogrodzie?

  Zdarza się, że nawet najpiękniejszy ogród szpeci brzydki kąt czy ściana. Takie miejsca chcielibyśmy zasłonić przed oczami gości, jednak nie […]

 • Jak dbać o yorka?

  Yorki to bardzo piękne psy, których pielęgnacja oraz opieka wymaga sporo czasu oraz energii. Jest to związane przede wszystkim z […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

trzy × 4 =