Jak zapewnić sobie komfort snu, będąc alergikiem

W Polsce żyje wiele osób, które na co dzień zmagają się z alergią na roztocza lub inne tego typu czynniki. W znacznym stopniu uprzykrza im to sen, dlatego powinny stosować różne rozwiązania niwelujące poziom szkodliwych cząsteczek w sypialni. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku wybór odpowiedniej kołdry. Musi ona z jednej strony zapewniać optymalny komfort termoizolacyjny, z drugiej zaś być wykonana z materiałów antyalergicznych. 

Silikon to nasz największy przyjaciel

Idealna kołdra przeznaczona dla alergika jest pozbawiona naturalnego wypełnienia puchowego, ponieważ przyciąga ono niepożądane roztocza. Najlepiej sprawdza się tutaj wypełnienie z włókien silikonowych, ewentualnie lateksowych lub poliestrowych. Dodatkową jego zaletą jest z pewnością opcja bezproblemowego prania w zwykłej pralce automatycznej. Omawiane kołdry w rozmiarze 200×220 cm posiada w swoim asortymencie m.in. ten konkretny sklep online, dostępny pod adresem https://www.moker.eu/koldry-antyalergiczne-200×220-c-23_25_104.html. W sypialni zaleca się również umieszczenie funkcjonalnego oczyszczacza powietrza wyposażonego w zestaw skutecznych filtrów. Urządzenie to wyłapuje nawet 99,9% groźnych cząsteczek – zarówno roztocza, jak i bakterie czy wirusy. Nie zaszkodzi ponadto zamontowanie regulatora poziomu wilgotności, bo nadmiernie suche powietrze zaostrza objawy uczuleniowe. 

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

5 − 2 =