Elementy odkurzacza, które najczęściej ulegają awarii

Jednym z najbardziej przydatnych sprzętów elektronicznych w każdym domu jednorodzinnym i mieszkaniu prywatnym jest odkurzacz. Służy on bowiem do szybkiego usuwania z powierzchni płaskich kurzu oraz drobnych elementów (np. okruchów jedzenia, wiórów drzewnych, martwych owadów). Niestety wskutek naturalnego zużycia się jakiegoś komponentu lub nieprawidłowej eksploatacji urządzenie to może ulec poważnej awarii. W takiej sytuacji konieczne jest zazwyczaj oddanie go do profesjonalnego serwisu. 

Dbajmy zwłaszcza o napęd i rurę ssącą 

W odkurzaczach zdecydowanie najczęściej psuje się silnik, w którym dochodzi do uszkodzenia wirnika, szczotki albo łożyska. Rezultatem jest nadmiernie hałaśliwe działanie sprzętu, ewentualnie niemożliwe staje się włączenie go po wciśnięciu głównego przycisku. Kolejnym awaryjnym elementem jest filtr – od czasu do czasu nadmiernie się zapycha. Powoduje to przede wszystkim zbyt słabe wciąganie zanieczyszczeń do worka i wydobywanie się brzydkiego zapachu spod obudowy. Musimy się ponadto liczyć z uszkodzeniem modułu sterującego, czyli niewielkiego komponentu elektronicznego odpowiedzialnego bezpośrednio za regulowanie ciągu. Tutaj z pewnością nie obejdzie się bez ingerencji doświadczonego fachowca. Na zepsucie podatna jest również rura, która pozwala na odkurzanie w wygodnej pozycji stojącej. Wersje teleskopowe odznaczają się ponadprzeciętną trwałością, ale nierzadko zacina się w nich mechanizm regulacyjny. Modele wykonane z tworzywa PVC ulegają natomiast pęknięciu. Jeśli jesteśmy zainteresowani rurami do odkurzaczy, to bez problemu znajdziemy je w sklepach internetowych. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o możliwość przełamania się przewodu zasilającego.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dwadzieścia − dziewięć =