Na czym polega frezowanie CNC?

Współcześnie jedną z najbardziej popularnych metod obróbki skrawaniem jest frezowanie CNC. W ten sposób można z powodzeniem nadawać rozmaite kształty elementom wykonanym zarówno z metalu (np. aluminium lub stali), jak i tworzyw sztucznych. W procesie obróbki wykorzystuje się innowacyjną maszynę sterowaną przez komputer zewnętrzny. Osoby, które będą chciały skorzystać ze specjalistycznej usługi w zakresie frezowania CNC, mogą skontaktować się z fachowcami ze strony https://bluehipo.pl.

Technika niezbędna w wielu dziedzinach przemysłu

Frezowanie CNC pozwala na precyzyjne kształtowanie płaszczyzn, rowków, kanalików, a nawet uzębień. Rozpoczyna się zawsze od stworzenia konkretnego i bardzo dokładnego projektu w programie komputerowym, który w dalszej kolejności jest przetwarzany do postaci tzw. planu sterowania. Zwieńczeniem całego procesu jest obróbka danego obiektu za pomocą innowacyjnej frezarki wyposażonej w ostrza. Sprawnie oddziela ona poszczególne warstwy materiału (wióry), wykonując przy tym wyłącznie ruch obrotowy. W tym samym czasie obrabiany przedmiot wykonuje ruch posuwowy. Frezowanie CNC stosuje się powszechnie m.in. w branży motoryzacyjnej, budowlanej, elektronicznej oraz lotniczej.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dziesięć + 20 =