Najskuteczniejsze działania marketingowe – czy warto inwestować w aromamarketing?

Jedna z niezwykle ważnych gałęzi nowoczesnej reklamy to aromamarketing. Opiera się on na świadomym, w pełni kontrolowanym wykorzystaniu zapachu do wpływania na emocje oraz decyzje zakupowe klientów. Najczęściej stosowany jest w obiektach handlowych (zwłaszcza odzieżowych), salonach usługowych, lokalach gastronomicznych czy przestrzeniach biurowych. Istotną rolę odgrywają tutaj przede wszystkim profesjonalne dyfuzory zapachowe

Koszt niewielki, a rezultaty imponujące

Wspomniane we wstępie dyfuzory to elektryczne urządzenia przystosowane do równomiernego rozpylania aromatów w pomieszczeniach zamkniętych o zróżnicowanym metrażu. Co istotne, mają zdolność do ścisłego kontrolowania poziomu nasycenia zapachu, co przekłada się na wysoką skuteczność w zakresie oddziaływania na podświadomość klientów. Zauważalnie zwiększa się ich komfort podczas przebywania w danym sklepie lub innym miejscu. To z kolei prowadzi do wzrostu liczby odwiedzających, a tym samym lepszej sprzedaży asortymentu (gwarancja dużych wpływów finansowych). W przypadku biur mamy natomiast do czynienia z bardziej wydajną pracą i łatwiejszym prowadzeniem negocjacji. Pozostałe kluczowe zalety aromamarketingu to:

– wzmocnienie lojalności klientów,

– podniesienie warto oferowanych produktów bądź usług,

– wykreowanie pozytywnego wizerunku marki w społecznej świadomości.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

5 × 5 =