Zaburzenia lękowe u dzieci – skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić?

Stany lękowe u dzieci mogą mieć różne przyczyny, ale bez względu na wszystko mają one także poważne konsekwencje. W takich sytuacjach odpowiednia i szybka interwencja może stanowić o tym, czy i jak szybko dziecko wyjdzie z danego problemu. Bardzo ważnym jest, aby rozmawiać z naszą pociechą i przede wszystkim bacznie jej się przyglądać. Zwłaszcza małe dzieci mogą mieć problem z wyartykułowaniem tego, co dla nich istotne. Brak informacji lub przeoczenie odstępstw od normy w zachowaniu własnego dziecka może przynieść nieodwracalne zmiany. Co zrobić, gdy zauważymy niepokojące zachowania?

Pomoc specjalisty na wagę złota

Stabilizacja i poczucie bezpieczeństwa to dla dziecka fundamentalne wartości, zapewniające prawidłowy rozwój i dostarczające przekonania, że tak naprawdę wszystko jest w porządku. Traumatyczne zdarzenia, np. w postaci rozwodu rodziców lub skomplikowanej sytuacji w szkole czy braku akceptacji, to dosyć powszechne zjawiska, które mogą implikować poważne kłopoty. Jeśli więc uznamy, że przyda się nam psychoterapeuta dziecięcy Warszawa, jako stolica kraju posiada wielu specjalistów, których zadaniem będzie rozpoznanie zaistniałego problemu, jego źródeł oraz możliwości wyeliminowania niepokojących reakcji lub zachowań. Bardzo ważnym jest, aby reagować szybko, ponieważ zaniedbanie w takich sytuacjach może jedynie namnażać kolejne problemy. Psychoterapeuta w pierwszej kolejności powinien porozmawiać z rodzicami, którzy nakreślą zaistniały problem. Dopiero później dochodzi do rozmowy z dzieckiem. Dopuszczenie dziecka do głosu to bardzo istotny element psychoterapii, który sam w sobie może być początkiem terapii i pozbywania się kłopotów.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

2 × dwa =