Wyraźny manicure na co dzień

Wiele kobiet zwraca uwagę na swój wygląd, dbając o odpowiedni dobór stroju, a także starannie wykonany makijaż. Dopełnieniem eleganckiej prezencji jest ciekawy manicure i wypielęgnowane dłonie. Właściwie to one pomagają wywierać pozytywne pierwsze wrażenie podczas spotkań, a szczególnie powitań. Zaniedbane ręce mogą popsuć wygląd nawet najlepszej kreacji.

Trwałe lakiery

W jesieni, czy w zimie doskonale wygląda manicure wykonany zdecydowanym, ciemniejszym kolorem, takim jak granat, bordo, czy zieleń. Wciąż modne są kilkubarwne wzory namalowany na jednej płytce. Takie zdobienia dobrze wyglądają na nieco dłuższych paznokciach, uformowanych na przykład na kształt migdałka, lub spiłowanych na prosto. Warto użyć lakieru, który jest trwały, ponieważ na wyraźnym manicure dokładnie widać odpryskujące fragmenty. Może on być z rodzaju hybrydowych, albo też żelowych. Lakiery OPI GelColor są doskonałym przykładem bardzo wyrazistych i niezwykle trwałych emalii. Nie niszczą płytki, ponieważ nie wiąże się z nią zbyt mocno, przepuszczają powietrze i wilgoć. Bardzo łatwo się je aplikuje a usuwanie również nie sprawia problemów. Utwardzają się podczas naświetlania lampą UV lub LED.

Przygotowanie dłoni

Ciemny manicure przyciąga wzrok, dlatego  wymaga odpowiedniego przygotowania dłoni, a szczególnie paznokci. Powinny one być odpowiednio ukształtowane, przy pomocy pilniczka. Ponadto skórki wokół nich muszą być starannie usunięte, co łatwo można wykonać metalowymi cążkami, należy jednak uważać by nie zrobić tego zbyt mocno. Przed nałożeniem lakieru płytkę należy zmatowić i odtłuścić. Na koniec przyda się tłusty krem do rąk lub pielęgnująca oliwka.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

19 + dziewięć =