Relaks na świeżym powietrzu – najładniejsze parki w Poznaniu

Stolica Wielkopolski to miejsce niezwykle atrakcyjne dla miłośników długich spacerów na łonie natury. Mnogość parków i terenów zielonych zachęca do rowerowych przejażdżek czy porannego biegania, wśród pięknych widoków nad rzeką Wartą. Mimo zgiełku wielkiego miasta znaleźć można miejsca wypoczynku z dala od tumów, jak przykładowo popularny Park Sołacki z urokliwym jeziorem i niezwykle bogatą fauną. Nie zawiodą się także fani sportów wodnych nad jeziorem Malta, położonym w centrum miasta oprócz spacerowych alejek znajdują się także tory wioślarskie.

Rekreacja i nauka historii w jednym

Obowiązkowym punktem na mapie Poznania, które warto odwiedzić, jest Park Cytadela usytuowany na terenie dawnego fortu z okresu I wojny światowej. Oprócz klimatycznych kwiatowych alejek i fontanny zwiedzić można tam także muzeum i historyczny cmentarz. Szczegółowe informacje o bogactwie poznańskiej przyrody znaleźć można także na http://visitpoznan.info zarówno dla mieszkańców jak i turystów. Spędzając czas w Poznaniu, warto więc udać się do tych pięknych parków.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

pięć × 4 =