Jak dobrze sprzedać monety i banknoty?

Wiele osób odnajduje po latach na strychu stare monety czy też banknoty. Niektóre z nich przedstawiają jakąś wartość, inne natomiast nie. Jednak bardzo często znajdują się także okazy, które są niezwykle cenne na rynku kolekcjonerskim. Co jednak zrobić, by sprzedać to wszystko z korzyścią?

Sprzedaż w skupach i na aukcjach

Tak naprawdę są dwa bardzo dobre rozwiązania. Pierwszym z nich jest skup monet srebrnych /złotych. W takim skupie może nie dostaniemy tyle ile byśmy chcieli, ale zawsze proponuje się bardzo korzystną stawkę. Jest to przede wszystkim rozwiązanie bardzo szybkie i wygodne. Idziemy, moneta jest wyceniana i od razu otrzymujemy pieniądze. To idealne rozwiązanie dla osób, które są przykładowo niecierpliwe. Poza tym takie rozwiązanie sprawdza się również wtedy, gdy potrzebujemy pieniędzy i nie mamy zbyt dużo czasu na to, by szukać jakichś korzystniejszych ofert czy też indywidualnych kolekcjonerów, którzy chcieliby monetę zakupić.

Drugim sposobem na sprzedaż monet, są natomiast numizmatyczne aukcje. Każdego roku w Polsce przeprowadza się ich naprawdę wiele, za względu na sporą popularność numizmatów. Oczywiście są to aukcje w profesjonalnych domach aukcyjnych. Tutaj musimy liczyć się z zapłaceniem prowizji do domu aukcyjnego. Jednak cena jaką może osiągnąć moneta, może okazać się dużą niespodzianką. Wówczas tzw. młotkowe dla domu aukcyjnego, z pewnością nie będzie dla nas taką dużą stratą. Poza tym obecność naszej monety na takiej aukcji, jest sporym wydarzeniem osobistym. Można bowiem wówczas zobaczyć, jak wygląda pasjonujący świat numizmatów.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

9 + 4 =