Modne czapki dla kobiet i mężczyzn

Czapki to ten element stylizacji, który jest często pomijany i traktowany nieco z pobłażliwością. Właściwie dlaczego? Przecież dokładnie tak jak każdy inny dodatek może wspaniale rozwinąć każdą stylizację, nadać jej szyku, elegancji, nonszalancji lub wprowadzić dokładnie taki efekt, jakiego oczekujemy. Tymczasem są dość pomijane, ponieważ – zwłaszcza w przypadku pań – pojawiają się obawy o zniszczenie fryzury lub problemy z układaniem włosów po jej zdjęciu. A wystarczy pomyśleć o tym zupełnie odwrotnie. Czapka może być doskonałym kamuflażem, kiedy włosy nie układają się dobrze i nie można znaleźć na nie pomysłu lub rano nie wystarczyło czasu, by je odpowiednio uczesać. W takich sytuacjach zawsze idealnym rozwiązaniem jest założenie czapki, która idealnie ukryje wszystkie mankamenty i pozwoli zapomnieć o niesfornej burzy włosów. Ten dodatek można podzielić na dwie kategorie: czapki letnie oraz jesienno-zimowe cieplejsze lub ich cieńsze wersje na wiosnę. Jakie spośród nich są najmodniejsze i dlaczego?

Wygodnie i ciepło

Czapka to nie tylko wygoda i komfort termiczny, ale również modny dodatek do stroju. Szeroka oferta rynkowa pozwala przebierać w różnorodnych modelach i wzorach. Koniec już z myśleniem, że materiał gryzie, jest ciężki, pozbawia włosy ich sprężystości i blasku, zimowe czapki są naprawdę piękne, a dostępne w żywych, jasnych kolorach, ozdobią szarość chłodnych dni. Najmodniejsze są właśnie intensywne kolory, które wyróżniają się na tle pozostałych elementów stylizacyjnych. Wśród nich prym niewątpliwie wiedzie: żółć, burgund czy butelkowa zieleń. Nie sposób też nie wspomnieć o wzorach, które pojawiają się również na odzieży: paski, etniczne wstawki, aplikacje, a w czasie świąt- bożonarodzeniowe postaci.

Bezapelacyjnym hitem są również futrzane pompony lub takie, które kontrastują z kolorem całej czapki. Wracając jednak do wygody, czapki wykonane są z miękkich przyjemnych materiałów dostępnych najczęściej w rozmiarze one size, dzięki czemu dopasowują się do kształtu głowy. Niewątpliwym top of the top wśród tych akcesoriów jest czapka beanie damska, którą w swojej szafie powinna posiadać każda kobieta, która chce czuć się modnie. Posiadanie jej oznacza nie tylko podążanie za aktualnymi trendami, ale przede wszystkim gwarantuje wygodę i poczucie luzu. Jeśli chodzi o modele zimowe to warto jeszcze wspomnieć o futrzakach, dzianinowych czy wykonanych na drutach.

Wersja letnia

Kwestię damskich czapek zimowych znamy już dogłębnie. Tymczasem oprócz pory zimowej, istnieje również lato, a czapki noszą nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Ci decydują się najczęściej na czapki z daszkiem, które wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością wśród produktów akcesoryjnych. Na początku swojej historii zostały zaprojektowane z myślą o zawodnikach uprawiających baseball, aby zapewnić im (a jakże) większy komfort oraz ochronę przed niesprzyjającymi warunkami zewnętrznymi. W ten sposób chronili głowy przed nadmiernym słońcem, wiatrem, a czasami deszczem. Służy temu usztywniany daszek oraz regulacja zapięcia z tyłu, gwarantująca dopasowanie wielkości czapki do głowy. Wiele lat temu produkowane były wyłącznie  z plastiku, dzisiaj oczywiście uległo to znacznej poprawie i na rynku mamy dostęp do czapek z różnych materiałów. Na https://kabak.com.pl/kategoria/czapka-z-daszkiem można znaleźć różne modele.

Najważniejsza jest jednak ich uniwersalność, dzięki czemu każdy może dopasować konkretny model do własnych potrzeb. To również bardzo praktyczny dodatek podczas spędzania czasu na upalnym słońcu albo w trakcie uprawiania sportów na zewnątrz. To jednak przede wszystkim modny dodatek, który posiada rozmaite wzory oraz kolory do wyboru. Inną odmianą tego modelu jest full cap dla fanów ulicznego stylu. Daszek jest w niej prosty i nie ma możliwości regulacji. Dzięki temu można wybierać czapkę tak, by pasowała do konkretnej stylizacji, a przesunięcie jej na bok lub do tyłu doda trochę zawadiackiego looku. Mężczyźni sięgają po czapki również zimą, podobnie jak kobiety. Wtedy decydują się raczej na modele pełne, zakryte takie jak, np. czapki futrzane.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

5 × trzy =