Jak i w jakim celu należy walczyć z zawilgoceniem budynków?

Zbyt duża wilgotność może destrukcyjnie wpływać na kondycję budynków. Istnieje kilka rodzajów wilgoci, które oddziałują na poszczególne elementy konstrukcji. W każdym przypadku trzeba jednak zastosować odpowiednie metody mające na celu osuszenie budynku i pozbycie się z niego nadmiernej ilości wody.

W jaki sposób osusza się budynki?

Nadmierna wilgoć nie tylko negatywnie wpływa na poszczególne elementy konstrukcyjne, ale także sprawia, że wewnątrz budynku panuje nieprzyjazny mikroklimat. Może mieć on niekorzystny wpływ na samopoczucie oraz zdrowie osób w nim przebywających. Nadmiar wilgoci powodować może skraplanie się pary wodnej, która powoduje zawilgocenie urządzeń oraz różnych sprzętów w budynku. Jest także przyczyną powstawania oraz rozwoju pleśni i grzybów. Charakterystyczną cechą jest także nieprzyjemny zapach stęchlizny. Najczęściej stosowaną metodą osuszania budynków jest obecnie iniekcja. Polega ona na wstrzyknięciu w mury odpowiedniej substancji, która wypełnia wszelkie luki i szczeliny zabezpieczając je przed wodą. Aby przeprowadzić ją konieczne jest znalezienie firmy świadczącej usługę, jaką jest profesjonalne osuszanie budynków Katowice to jedno z miast, w którym takie działają.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

jedenaście − dwa =