Kuchnia w kawalerce – jak ją zaaranżować?

Kawalerki są zwykle niewielkie i wymagają rozsądnego podejścia do kwestii aranżacyjnych. Pewnym wyzwaniem może być przygotowanie funkcjonalnej kuchni. Trzymając się jednak pewnych zasad, można tam stworzyć przestrzeń, która będzie wygodna względem użytkowania. Jakich reguł warto przestrzegać? 

Niezbędne sprzęty i akcesoria

W takich mieszkaniach kuchnia jest najczęściej kameralna i nie ma tam do dyspozycji dużej powierzchni. Warto pamiętać o tym przy doborze wyposażenia, wybierając tylko niezbędne sprzęty i rezygnując z dodatkowych gadżetów, przez które przestrzeń stanie się zagracona. Nie może tam zatem zabraknąć lodówki czy kuchenki, natomiast rzadko znajdzie się już miejsce choćby na zmywarkę, zamiast której lepiej wstawić jednokomorowy zlew. W pomieszczeniu muszą się znaleźć szafki na przechowywanie zapasów i akcesoriów. Dobrym rozwiązaniem są takie podwieszane pod sufitem lub po prostu zabudowa na całą wysokość ściany. Lepiej trzymać natomiast jak najmniej przedmiotów na samych blatach. 

Kącik jadalny

W kawalerkach problemem będzie wydzielenie jadalni. Trudno jest jednocześnie jeść wszystkie posiłki na kanapie w salonie, więc warto zadbać o kącik do spożywania posiłków w samej kuchni. Jeśli to możliwe, najlepiej wstawić tam mały stolik i jasne krzesła kuchenne. Nada to wnętrzu przytulnego charakteru, a jednocześnie będzie to miejsce, gdzie domownicy w spokoju mogą zjeść śniadanie, obiad czy kolację. 

Kolory

Przy niewielkiej przestrzeni dobrze jest bazować na bieli lub innych jasnych odcieniach. Pozwala to utrzymać harmonię i zwiększa optyczne postrzeganie pomieszczenia. Przełamanie mogą stanowić nieco odważniejsze dodatki. Warto jednocześnie ograniczyć do minimum ilość samych ozdób, ponieważ przytłoczą one kuchnię, a przy tym mogą utrudnić samo użytkowanie sprzętów, podczas gdy pomieszczenie to powinno być przede wszystkim funkcjonalne.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

10 − 2 =