Kinkiety w stylu skandynawskim – nowy trend

Oświetlenie jest równie ważnym elementem wystroju wnętrz, co meble czy dodatki dekoracyjne. Dzięki niemu można bowiem skutecznie wpływać na nastrój oraz atmosferę panującą w pomieszczeniach. W domach i mieszkaniach prywatnych najczęściej montuje się lampy wiszące i stojące, ale dużym powodzeniem cieszą się także kinkiety naścienne. W ostatnim czasie prawdziwym hitem na rynku jest kinkiet w stylu skandynawskim, idealnie dopasowany do wnętrz zaaranżowanych nowocześnie. 

Główne cechy wyróżniające nasz produkt

Kinkiety zaprojektowane w stylu skandynawskim są przede wszystkim proste w formie i niezwykle funkcjonalne. To dwa główne ich wyróżniki. Odznaczają się ponadto wyszukanym designem, zwracając na siebie dużą uwagę oryginalnością. Wykonane są najczęściej z metalu, który nierzadko jest wzbogacony elementami drewnianymi. Jeśli chodzi o kolorystykę, to przeważają produkty w stonowanych barwach, takich jak czerń, biel, szarości czy odcienie stali. Na rynku znajdziemy jednak również wersje znacznie bardziej odważne pod tym względem, niekiedy nawet w kolorach wybitnie intensywnych – np. żółtym, zielonym czy czerwonym. Dzięki ich wykorzystaniu możemy z powodzeniem zaakcentować niebanalność danego wnętrza. Dobierając kolory, pamiętajmy jednak o tym, że aranżacje w stylu skandynawskim nie powinny razić przesadą i nagromadzeniem elementów wybijających się nietuzinkową formą czy kolorystyką. Prowadzi to bowiem do architektonicznego chaosu i kakofonii, zaburzając naturalny spokój. Omawiane konstrukcje są znakomitym oświetleniem szczególnie do sypialni i salonu. We wnętrzach tych sprawdzi się doskonale np. kinkiet na wysięgniku, który rozjaśni wybrane miejsce (m.in. łóżko, garderobę lub toaletkę). 

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

11 + 7 =