Gdzie można wstawić donice?

Donice odgrywają w naszych ogrodach i domach podwójną rolę – z jednej strony służą bowiem do trzymania w nich roślin, z drugiej zaś są elementami dekoracyjnymi, które doskonale zdobią różne miejsca i dodają im swoistego uroku. Produkty tego typu mogą być dobrym sposobem na udekorowanie nie tylko ogrodu czy tarasu, ale również balkonu.

Wysoka, niska, okrągła i kwadratowa – wybór jest nieograniczony

Obecnie wybór donic jest ogromny – występują one w różnych rozmiarach, kształtach, fakturach i kolorach. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie i umiejętnie dopasować zakupione donice do stylu konkretnego miejsca, w którym mają zostać umieszczone. Powinniśmy jednak wiedzieć, że równie ważny jak wygląd jest także aspekt funkcjonalny. Do trzymania na zewnątrz nadają się więc donice wykonane z impregnowanego materiału (wytrzymałe na deszcz czy mróz), tak aby po roku nie pokruszyły się i nie trzeba było ich wymienić.

Wewnątrz domu można natomiast trzymać donice z mniej wytrzymałych surowców, takich jak choćby glina czy drewno. Jeśli chodzi o kształty, to popularne są ostatnio donice wysokie (np. takie https://ogrodidom24.pl/duze-donice/duze-donice-wysokie), które nadają się zarówno do ogrodów, jak i do wnętrz.

Duże rozmiary czynią je atrakcyjnymi dodatkami, które przyciągają uwagę domowników oraz gości. Ich zaletą jest również to, że zapewniają roślinom znaczną przestrzeń do wzrostu. Na zewnątrz doskonale sprawdzą się z kolei podświetlane donice na taras, które szturmem zdobywają rynek. Pełnią bowiem z jednej strony rolę pojemników na kwiaty, z drugiej zaś znakomicie zastępują oświetlenie nocą.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

trzy × pięć =